نماشویی 

یکی از موارد اساسی در حوزه خدمات ساختمانی که در زیباسازی ظاهر ساختمان شما بسیار تاثیرگذار است، نماشویی می باشد. زمانی‌که نمای ساختمان ها تمیز و زیبا باشند، کمک بسیاری به زیباسازی شهر نیز می کنند. آلودگی های زیست محیطی بسیاری وجود دارند که باعث می شوند نمای ساختمان، جلوه و زیبایی خود را از دست بدهد. در این زمان به کمک شستشوی نمای ساختمان، می توان زیبایی نما را به ساختمان بازگرداند. 

برای نماشویی ، دستگاه های متعدد و مواد مختلفی مورد استفاده قرار می گیرند و مراحلی طی می شوند. به طور کلی برای شستشوی نمای ساختمان از سه روش شستشو با آب، شستشو با آب و سیلیس و اسید شویی استفاده می شود. انتخاب دستگاه و مواد مناسب  جهت شستشوی نمای هر ساختمان، با توجه به میزان کثیفی نما، جنس نما و بودجه پروژه، به صلاحدید کارشناس فنی تعیین می گردد. امروزه با وجود روش های نوین، از چالش های شستشوی نمای ساختمان کاسته شده است. از جمله این روش ها عبارتند از:

  • نماشویی با روش واتر سندبلاست
  • نماشویی با طناب
  • شستشوی نمای ساختمان با بالابر
  • شستشوی نمای ساختمان با واترجت
  • نماشویی با دیسکلر

با افزایش آلاینده های موجود در هوا و گرد و غبار، نماشویی بیش از گذشته حائز اهمیت می باشد. در صورتی‌که شستشوی دوره ای نمای ساختمان به موقع انجام نپذیرد، آلاینده ها و جرم هایی که بر روی نمای ساختمان قرار می گیرند، به سنگ نما آسیب رسانده و آن را شکننده می کنند. به کمک نماشویی می توان بر عمر نمای ساختمان افزود.

 

 

خدمات اجرای نماشویی

خدمات نماشویی

 

نمای ساختمانها در گذر زمان و بنا به دلایل مختلفی از قبیل : آلودگی هوا،گرد و خاک ،باران های اسیدی ، نور آفتاب ، عملیات ساختمانی و بی توجهی ساکنین ساختمان آلوده و کثیف می گردد که برای تعمیر و نگهداری نما و زیبا سازی و تمیز کردن باید شستشو داده شود و نماشویی صورت گیرد که این کار باید توسط تیم و پرسنل متخصص و آشنا به کار انجام شود که به این کار نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان گفته می شود.

 

روش های نماشویی

 

شستشوی نمای ساختمان باید توسط تیم مجرب و متخصص انجام شود که این کار با روش ها و راهکارهای مختلف و ابزار و تجهیزات مختلفی صورت می گیرد، البته هر ساختمان و نمایی را به یک روش و متد نمیتوان تمیز کرد بلکه در هر ساختمان و نما یک روش یا ترکیبی از روشها را میتوان به کار برد و روشهای مورد استفاده برای نماشویی عبارت اند از :

داربست،جرثقیل ،بالابر،طناب (Rope access)، کلایمر

داربست

 

در روش داربست لوله های فلزی داربست در جهت نمای مورد نیاز بسته می شوند و سازه مورد نیاز رو پوشش میدهند و تخته های داربست روی سازه داربست قرار می گیرد و پرسنل نماشویی باید با استفاده از کلاه و هارنس بر روی سازه قرار بگیرند و با رعایت نکات ایمنی فعالیت خود رو انجام دهند .

جرثقیل

 

جرثقیل های سبدی در اندازه و ارتفاع مختلفی وجود دارد که در این روش هم متصدی جرثقیل در محیط حاضر شده و با رعایت موارد ایمنی جرثقیل را جا به جا می نماید و نفر پرسنل نماشور هم باید در داخل سبد قرار بگیرد و با پوشیدن لباس مخصوص نماشویی و استفاده از تجهیزات ایمنی فعالیت خود را انجام می دهد.

بالابر

 

بالابر ها در دو نوع دستی و برقی موجود می باشند که در این روش نیز بالابر در محل ایمن و مشخص شده قرار می گیرد و نفر پرسنل در داخل کابین یا سبد قرار می گیرد که باید با رعایت نکات ایمنی فعالیت مورد نظر صورت می گیرد.

طناب(Rope access)

 

روش دسترسی با طناب یکی از جدیدترین و بهترین و سریع ترین روشها برای انجام نماشویی می باشد ، این روش نیازمند گذارندن دوره و آموزش می باشد که افراد پرسنل ابتدا باید آموزشهای لازم را موسسات آموزشی سپری کنند و مهارت لازم را بدست بیاورند و سپس به ارائه خدمات در ارتفاع بپردازند.

 

کلایمر

 

روش کلایمر هم از روشهای خوب و مناسب برای برج های بلند و بزرگ می باشد که در این روش سازه کلایمر توسط ریل های مخصوص دور تا دور نمای تعبیه شده و فرد با قرار گرفتن در داخل کابین یا سبد کلایمر و با استفاده از کلید های جهت نما می تواند در جهت بالا و پایین ،چپ و راست حرکت کند و با عمل به توصیه های ایمنی فعالیت شستشوی نما را انجام دهد.

گروه ساختمانی نوید با اتکا به دانش و مهارت فنی لازم و بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص توانسته در تمامی روشهای کار در ارتفاع به درستی ایفای نقش کند و خواسته های لازم و مورد نیاز مشتریان خود را تامین کند و همیشه خدمت رسان و خدمتگزار مشتریان خود بوده و هست .

 

خدمات نماشویی

نماهای مختلف و روشهای شستشوی هر نما 

 

نمای سنگی :
بر چسب نوع سنگ و نوع و مقدار آلودگی و کثیفی موجود بر روی نما میتوان از روش های واتر جت ،واتر سندبلاست و دیسکیلر شویی (اسید شویی) استفاده کرد تا نمای ساختمان ظاهر خوبی پیدا کند و تمیز شود.
نمای آجری :
نماهای آجری را فقط با یک روش تخصصی یعنی با روش سند بلاست کاری میتوان شستشو داد و تمیز کرد که در این روش از مواد ساینده سیلیس که در اندازه و مش های مختلفی موجود است استفاده می شود و با این روش نماهای آجری به خوبی تمیز می شود ،
بهتر است که هنگام استفاده از سیلیس از مش درجه یک استفاده نمود زیرا با کیفیت و مرغوب تر می باشد و بازدهی کار بهتر و بیشتر میشود و درصد احتمال آسیب به نما کمتر میشود که تشخیص این که شستشوی نما به چه سایز از سیلیس نیاز دارد نیازمند تجربه و دانش می باشد.
نماهای شیشه ای و کامپوزیت : 

برای تمیز کردن و شستشوی دادن این نوع نماها ابتدا باید از روش واتر جت کمک گرفت یعنی سرتاسر نما را واتر جت کرده ،سپس از ابر و تی استفاده می کنیم تا به طور کلی و دقیق نما تمیز شود و لک حاصل از واتر جت باقی نماند.

نماهای سیمانی : 

 

برای شستن نماهای سیمانی از روش واتر جت استفاده می شود اگر که میزان نفوذ آلودگی در داخل نمای سیمانی بیش از اندازه باشد باید پس از شستشو و خشک شدن نما ،نما را با رنگ نمای مخصوص رنگ آمیزی کنیم تا سیاهی و کثیفی که در دل سیمان نفوذ کرده را پوشش دهیم و از بین ببریم و نما جلوه ای زیبا پیدا کند و کل سطح یک شکل و یکنواخت گردد.

 

نماهای مدرنیته: 

 

نماهایی هستند که ترکیبی از چند نوع نما کی باشند که هر قسمت نما را باید با روش مخصوص خودش شستشو داد و تمیز کرد تا آسیبی به قسمت های دیگر نما وارد نشود .

 

نماهای چوبی و ترموود : 

 

در این نوع نما ابتدا باید کل سطح نما را با واتر جت شستشو داد سپس با ابر و تی و دستمال جادوئی باید نما را پرداخت داد تا لک و کثیفی روی سطح باقی نماند و کل سطح طاهری زیبا و تمیز پیدا کند .

تعرفه و هزینه نماشویی 

عوامل مختلفی در تعرفه و قیمت نماشویی و شستشوی نمای یک ساختمان تاثیر دارد از جمله میتوان به متراژ نما ،نوع و جنس نما ،روش مورد استفاده ،میزان آلودگی و کثیفی سطح اشاره کرد که برای تعیین قیمت دقیق و واقعی باید کارشناس مربوطه در محل حاضر شود و با بررسی های لازم قیمت و تعرفه خدمات را به کارفرما اعلام نماید و در صورت توافق قرارداد کاری بین کارفرما و پیمانکار یا شرکت مربوطه عقد می شود.
گروه ساختمانی نوید با استفاده از استانداردها و ابزار و تجهیزات به روز و پرسنل مجرب توانسته خدمات شستشوی نما ساختمان را به بهترین شکل ممکن و با مناسب ترین قیمت به مشتریان محترم خود ارائه دهد و در این زمینه کاری همیشه جز بهترین ها می باشد.

اجرای نماشویی

 

نماشویی با طناب 

 

اجرای دسترسی به نما و نماشویی با طناب یکی از روشهای جدید و مقرون به صرفه هم از لحاظ زمانی و هم مالی در صنعت ساختمان می باشد که این کار باید توسط افراد مجرب و کار آزموده و متخصص انجام شود .
روش دسترسی با طناب یا rope access دارای مزایایی نسبت به روش های دیگر است که از جمله میتوان به کاهش زمان مورد نیاز و کاهش هزینه ،ایمنی و سریع بودن و دسترسی به مکان های دشوار و صعب اشاره کرد .
کار نماشویی با طناب باید توسط تکنسین های آموزش دیده انجام شود که هم به اصول شستشو و هم به اصول دسترسی به طناب آشنایی داشته باشد.
تکنسین های ایراتا یا دسترسی به طناب را به سه سطح تقسیم می کنند:
سطح یک:
تکنسینی است که زیر نظر سرپرست سطح سه به انجام فعالیت های مشخصی می پردازد.
سطح دو :
تکنسینی است که قادر به انجام عملیات تجهیز کارگاه و امداد می باشد و زیر نظر سرپرست سطح سه فعالیت های مشخصی را انجام می دهد.
سطح سه :
تکنسینی است که به تمامی دانش و مهارت کار با طناب و ارتفاع آگاه است و می تواند آن را در اختیار سایر سطوح تکنسین ها قرار دهد .
تمامی اصول و فنون امداد و نجات را می داند و دارای گواهینامه کمک های اولیه است و از برنامه ها و دوره های ایراتا کاملا آگاه است و می تواند به عنوان ناظر و سرپرست به فعالیت بپردازد.
برای اجرای نماشویی با روش دسترسی با طناب ،ابتدا کارگاه مورد نیاز طناب و کار در ارتفاع بر روی پشت بام تجهیز شده و سپس تکنسین ها با قرار گرفتن بر روی طناب و رعایت اصول و نکات ایمنی از یک ضلع نما شروع به شستشو و نماشویی می کنند تا نمای ساختمان جلوه ای زیبا و تمیز و شکیل پیدا کند.
نماشویی
نماشویی نوید بهسازی 

 

گروه ساختمانی نوید علاوه بر نماشویی با طناب ،خدماتی دیگری همچون پیچ رول پلاک، رنگ آمیزی نما، نصب توری و بنر ،آب بندی نما ،نورپردازی و نصب چراغ ،جوشکاری ،برشکاری، لوله کشی و سایر خدمات مورد نیاز در ارتفاع را به وسیله روش دسترسی با طناب خدمت مشتریان محترم ارائه می دهد و شما عزیزان برای دریافت مشاوره و درخواست خدمات می توانید با ما تماس 09129451074 حاصل نمایید.
نماشویی
سوالات متداول
انواع روش های نماشویی کدام است؟

نماشویی با روش واتر سندبلاست- نماشویی با طناب – شستشوی نمای ساختمان با بالابر – شستشوی نمای ساختمان با واترجت – نماشویی با دیسکلر

شستشو برای هر نمایی مقدور است ؟

اکثر نماهایی ساختمانی از جمله سنگی، آجری، ترموود، سیمانی، شیشه ای و کامپوزیت امکان شستشو دارد.

Call Now Buttonتماس با ما