نماشویی 

خدمات نماشویی 

نمای ساختمانها در گذر زمان و بنا به دلایل مختلفی از قبیل : آلودگی هوا،گرد و خاک ،باران های اسیدی ، نور آفتاب ، عملیات ساختمانی و بی توجهی ساکنین ساختمان آلوده و کثیف می گردد که برای تعمیر و نگهداری نما و زیبا سازی و تمیز کردن باید شستشو داده شود و نماشویی صورت گیرد که این کار باید توسط تیم و پرسنل متخصص و آشنا به کار انجام شود که به این کار نماشویی یا شستشوی نمای ساختمان گفته می شود.

 

خدمات اجرای نماشویی

روش های نماشویی

 

شستشوی نمای ساختمان باید توسط تیم مجرب و متخصص انجام شود که این کار با روش ها و راهکارهای مختلف و ابزار و تجهیزات مختلفی صورت می گیرد، البته هر ساختمان و نمایی را به یک روش و متد نمیتوان تمیز کرد بلکه در هر ساختمان و نما یک روش یا ترکیبی از روشها را میتوان به کار برد و روشهای مورد استفاده برای نماشویی عبارت اند از :

داربست،جرثقیل ،بالابر،طناب (Rope access)، کلایمر

داربست:

 

در روش داربست لوله های فلزی داربست در جهت نمای مورد نیاز بسته می شوند و سازه مورد نیاز رو پوشش میدهند و تخته های داربست روی سازه داربست قرار می گیرد و پرسنل نماشویی باید با استفاده از کلاه و هارنس بر روی سازه قرار بگیرند و با رعایت نکات ایمنی فعالیت خود رو انجام دهند .

جرثقیل:

 

جرثقیل های سبدی در اندازه و ارتفاع مختلفی وجود دارد که در این روش هم متصدی جرثقیل در محیط حاضر شده و با رعایت موارد ایمنی جرثقیل را جا به جا می نماید و نفر پرسنل نماشور هم باید در داخل سبد قرار بگیرد و با پوشیدن لباس مخصوص نماشویی و استفاده از تجهیزات ایمنی فعالیت خود را انجام می دهد.

بالابر:

 

بالابر ها در دو نوع دستی و برقی موجود می باشند که در این روش نیز بالابر در محل ایمن و مشخص شده قرار می گیرد و نفر پرسنل در داخل کابین یا سبد قرار می گیرد که باید با رعایت نکات ایمنی فعالیت مورد نظر صورت می گیرد.

طناب(Rope access):

 

روش دسترسی با طناب یکی از جدیدترین و بهترین و سریع ترین روشها برای انجام نماشویی می باشد ، این روش نیازمند گذارندن دوره و آموزش می باشد که افراد پرسنل ابتدا باید آموزشهای لازم را موسسات آموزشی سپری کنند و مهارت لازم را بدست بیاورند و سپس به ارائه خدمات در ارتفاع بپردازند.

کلایمر:

روش کلایمر هم از روشهای خوب و مناسب برای برج های بلند و بزرگ می باشد که در این روش سازه کلایمر توسط ریل های مخصوص دور تا دور نمای تعبیه شده و فرد با قرار گرفتن در داخل کابین یا سبد کلایمر و با استفاده از کلید های جهت نما می تواند در جهت بالا و پایین ،چپ و راست حرکت کند و با عمل به توصیه های ایمنی فعالیت شستشوی نما را انجام دهد.

گروه ساختمانی نوید با اتکا به دانش و مهارت فنی لازم و بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص توانسته در تمامی روشهای کار در ارتفاع به درستی ایفای نقش کند و خواسته های لازم و مورد نیاز مشتریان خود را تامین کند و همیشه خدمت رسان و خدمتگزار مشتریان خود بوده و هست .

 

خدمات نماشویی

نماهای مختلف و روشهای شستشوی هر نما 

 

هر ساختمان ظاهر و نمای متفاوت با سایر ساختمانها دارد یعنی نوع و جنس نمای کار شده در هر ساختمان متفاوت است که جلوه ای خاص به نما می دهد و روش نماشویی هر نما نیز متفاوت است .
نمای سنگی :
بر چسب نوع سنگ و نوع و مقدار آلودگی و کثیفی موجود بر روی نما میتوان از روش های واتر جت ،واتر سندبلاست و دیسکیلر شویی (اسید شویی) استفاده کرد تا نمای ساختمان ظاهر خوبی پیدا کند و تمیز شود.
نمای آجری :
نماهای آجری را فقط با یک روش تخصصی یعنی با روش سند بلاست کاری میتوان شستشو داد و تمیز کرد که در این روش از مواد ساینده سیلیس که در اندازه و مش های مختلفی موجود است استفاده می شود و با این روش نماهای آجری به خوبی تمیز می شود ،
بهتر است که هنگام استفاده از سیلیس از مش درجه یک استفاده نمود زیرا با کیفیت و مرغوب تر می باشد و بازدهی کار بهتر و بیشتر میشود و درصد احتمال آسیب به نما کمتر میشود که تشخیص این که شستشوی نما به چه سایز از سیلیس نیاز دارد نیازمند تجربه و دانش می باشد.
نماهای شیشه ای و کامپوزیت : 

برای تمیز کردن و شستشوی دادن این نوع نماها ابتدا باید از روش واتر جت کمک گرفت یعنی سرتاسر نما را واتر جت کرده ،سپس از ابر و تی استفاده می کنیم تا به طور کلی و دقیق نما تمیز شود و لک حاصل از واتر جت باقی نماند.

نماهای سیمانی : 

برای شستن نماهای سیمانی از روش واتر جت استفاده می شود اگر که میزان نفوذ آلودگی در داخل نمای سیمانی بیش از اندازه باشد باید پس از شستشو و خشک شدن نما ،نما را با رنگ نمای مخصوص رنگ آمیزی کنیم تا سیاهی و کثیفی که در دل سیمان نفوذ کرده را پوشش دهیم و از بین ببریم و نما جلوه ای زیبا پیدا کند و کل سطح یک شکل و یکنواخت گردد.

نماهای مدرنیته: 

نماهایی هستند که ترکیبی از چند نوع نما کی باشند که هر قسمت نما را باید با روش مخصوص خودش شستشو داد و تمیز کرد تا آسیبی به قسمت های دیگر نما وارد نشود .

نماهای چوبی و ترموود : 

در این نوع نما ابتدا باید کل سطح نما را با واتر جت شستشو داد سپس با ابر و تی و دستمال جادوئی باید نما را پرداخت داد تا لک و کثیفی روی سطح باقی نماند و کل سطح طاهری زیبا و تمیز پیدا کند .

تعرفه و هزینه نماشویی 

عوامل مختلفی در تعرفه و قیمت نماشویی و شستشوی نمای یک ساختمان تاثیر دارد از جمله میتوان به متراژ نما ،نوع و جنس نما ،روش مورد استفاده ،میزان آلودگی و کثیفی سطح اشاره کرد که برای تعیین قیمت دقیق و واقعی باید کارشناس مربوطه در محل حاضر شود و با بررسی های لازم قیمت و تعرفه خدمات را به کارفرما اعلام نماید و در صورت توافق قرارداد کاری بین کارفرما و پیمانکار یا شرکت مربوطه عقد می شود.
گروه ساختمانی نوید با استفاده از استانداردها و ابزار و تجهیزات به روز و پرسنل مجرب توانسته خدمات شستشوی نما ساختمان را به بهترین شکل ممکن و با مناسب ترین قیمت به مشتریان محترم خود ارائه دهد و در این زمینه کاری همیشه جز بهترین ها می باشد.

اجرای نماشویی

 

نماشویی با طناب 

 

اجرای دسترسی به نما و نماشویی با طناب یکی از روشهای جدید و مقرون به صرفه هم از لحاظ زمانی و هم مالی در صنعت ساختمان می باشد که این کار باید توسط افراد مجرب و کار آزموده و متخصص انجام شود .
روش دسترسی با طناب یا rope access دارای مزایایی نسبت به روش های دیگر است که از جمله میتوان به کاهش زمان مورد نیاز و کاهش هزینه ،ایمنی و سریع بودن و دسترسی به مکان های دشوار و صعب اشاره کرد .
کار نماشویی با طناب باید توسط تکنسین های آموزش دیده انجام شود که هم به اصول شستشو و هم به اصول دسترسی به طناب آشنایی داشته باشد.
تکنسین های ایراتا یا دسترسی به طناب را به سه سطح تقسیم می کنند:
سطح یک:
تکنسینی است که زیر نظر سرپرست سطح سه به انجام فعالیت های مشخصی می پردازد.
سطح دو :
تکنسینی است که قادر به انجام عملیات تجهیز کارگاه و امداد می باشد و زیر نظر سرپرست سطح سه فعالیت های مشخصی را انجام می دهد.
سطح سه :
تکنسینی است که به تمامی دانش و مهارت کار با طناب و ارتفاع آگاه است و می تواند آن را در اختیار سایر سطوح تکنسین ها قرار دهد .
تمامی اصول و فنون امداد و نجات را می داند و دارای گواهینامه کمک های اولیه است و از برنامه ها و دوره های ایراتا کاملا آگاه است و می تواند به عنوان ناظر و سرپرست به فعالیت بپردازد.
برای اجرای نماشویی با روش دسترسی با طناب ،ابتدا کارگاه مورد نیاز طناب و کار در ارتفاع بر روی پشت بام تجهیز شده و سپس تکنسین ها با قرار گرفتن بر روی طناب و رعایت اصول و نکات ایمنی از یک ضلع نما شروع به شستشو و نماشویی می کنند تا نمای ساختمان جلوه ای زیبا و تمیز و شکیل پیدا کند.
نماشویی
نماشویی نوید بهسازی 
گروه ساختمانی نوید علاوه بر نماشویی با طناب ،خدماتی دیگری همچون پیچ رول پلاک ،رنگ آمیزی نما ،نصب توری و بنر ،آب بندی نما ،نورپردازی و نصب چراغ ،جوشکاری ،برشکاری، لوله کشی و سایر خدمات مورد نیاز در ارتفاع را به وسیله روش دسترسی با طناب خدمت مشتریان محترم ارائه می دهد و شما عزیزان برای دریافت مشاوره و درخواست خدمات می توانید با ما تماس حاصل نمایید.
نماشویی
Call Now Buttonتماس با ما