کفسابی

کفسابی چیست ؟

 

شاید این سوال به ذهنتان برسد که کفسابی یعنی چه ؟ در جواب به این سوال باید گفت که به عملیات حذف ناخنک و ناهمواری سطح و همسطح سازی کف و یکنواخت و یک شکل کردن آن و براق و شفاف سازی کف را کفسابی گویند.

 

کفسابی غرب تهران

و اما کفساب کیست ؟

به شخصی که دانش و مهارت لازم و کافی در رابطه با انواع سطوح را دارد و همین طور تجربه و تخصص کافی را در مورد نحوه کارکردن با دستگاه و ابزار آلات کفسابی و روشهای ساب را دارد کف ساب گویند.

ویژگی های یک کفساب خوب :

1_آشنا بودن به انواع سطوح و روشهای ساب آنها
2_آشنا بودن به مسائل فنی دستگاه های ساب
3_آشنا بودن به ابزار آلات ساب و روشهای و ابزار های جدید و نوین
4_بهره گیری از بهترین روشهای ساب و به کار بستن استانداردهای بروز و روشها و ابزار آلات جدید

وقتی که از کف سابی بحث می کنیم کف مورد نظر ممکن است بتن ،موزاییک ،سرامیک ،پارکت و سنگ و غیره باشد که هرکدام روش ساب مخصوص به خود را دارند که در اینجا به صورت مختصر شرح می دهیم.

 

کفسابی

ساب بتن:

 

برای اجرای ساب بتن نیاز به دانستن این موضوع داریم که میزان ناهمواری موجود در سطح چقدر است و هدف از اجرای ساب چیست ؟ که بسته به خواسته مشتری این موضوع مشخص می شود و ما می توانیم بر این اساس نوع سنباده های خود را انتخاب کنیم و زیر دستگاه کار بگذاریم و ساب خود را اجرا کنیم .

 

ساب موزاییک :

 

اگر که موزاییک تخت باشد یعنی شیار دار نباشد و ساب نخورده باشد در این صورت ابتدا سنباده الماسه مناسب با سطح را زیر دستگاه به کار می بندیم و شروع به اجرای ساب می کنیم و پس از اتمام ساب از پد های الماسه استفاده می کنیم و زیر دستگاه کار می گذاریم و به ساب زدن ادامه می دهیم و این کار را تا پد الماسه نمره 500 ادامه می دهیم و بعد از اتمام ساب نمره 500 بنا به نیاز از ساب پرداختی استفاده می کنیم تا موزاییک صاف ،براق و شفاف شود .
حال اگر که موزاییک ساب خورده باشد در این صورت از سنباده الماسه استفاده نمی کنیم و شروع ساب با سنگ سنباده شصت می باشد و بعد از آن از پد های الماسه و سپس ساب پرداختی استفاده می کنیم. البته مراحل ساب در موزاییک بسته به هدف ما از ساب دارد یعنی اگر هدف فقط همسطح سازی کف باشد برای اینکه عملیات پارکت یا رنگ آمیزی اجرا شود در این صورت دو ساب الماسه کفایت می کند ولی در غیر اینصورت باید ساب پرداختی را کامل اجرا نمود .
در صورتی که موزاییک از نوع شیار دار باشد در این صورت ساب متناسب با این نوع موزاییک به صورت براش وایر خواهد بود که باید کل سطح را وایر کرد.

 

ساب سرامیک و پارکت :

 

برای تمیزی و زیبایی سرامیک ها و پارکت ها نیز میتوان از ساب استفاده کرد ولی در این نوع موارد باید از دستگاه های مخصوص اسکرابر که مجهز به برس پلاستیکی می باشند استفاده کرد تا سطحی تمیز و زیبا داشته باشیم.

 

ساب سنگ ها :

برای اجرای ساب سنگ ها یک دستور العمل کلی وجود دارد و آن این است که برای اجرای ساب سنگ ابتدا با توجه به میزان ناهمواری سطح سنباده الماسه خود را انتخاب کرده و زیر دستگاه به کار می بریم بعد از اتمام ساب توسط الماسه از پد های الماسه به ترتیب شماره تا نمره 400 استفاده می کنیم که این کار باید خیلی دقیق بر روی کل سطح اجرا شود و قسمتی باقی نماند تا خط و خش های موجود بر روی سطح و همین طور خطوط و موج ساب های قبلی از بین برود و سطحی بدون خط و موج داشته باشیم .بعد از این ساب نمره 400 را کامل اجرا کردیم و به اتمام رسید باید از سنگ سنباده امیر خانی استفاده کرد این مرحله خیلی مهم است و باید ساب اجرایی خیلی با دقت و مقداری سنگین انجام شود چون بعد از این ساب ،ساب های پرداختی شروع می شود پس نباید هیچ گونه خطوطی روی سطح باقی بماند بعد از اتمام ساب امیر خانی نوبت به ساب های پیش پرداخت می رسد که از نمره 600 تا 1000 می باشد که باید به صورت ترتیبی و دقیق اجرا شوند و پس از اینکه ساب نمره 1000 را به اتمام رسانیدیم برای شروع پرداخت از پولیشر های پرداخت استفاده کنیم و تا نمره 2000 این کار را انجام می دهیم .
وقتی ساب پولیشری ما تمام شد باید کل سطح را با مایع شوینده شستشو می دهیم و با تی خشک می کنیم حالا یک سطح کاملا صاف ،براق و شفاف داریم .
به کف سابی سنگ ،به اصطلاح سنگسابی نیز گفته میشود. کفسابی و نماشویی نوید 

بتونه در کف سابی :

باید به این مطلب اشاره کرد که بعد ازین که ساب های زبر اولیه در مورد سنگ های ساب نخورده و ساب خورده به اتمام رسید باید کل سطح کف را با استفاده از رزین ، یا اپوکسی بسته به در خواست مشتری بتونه کرد که هدف از اجرای این کار ایجاد سطحی کاملا یکنواخت و یکدست و جلوگیری از تجمع جرم و آلودگی در درزها و شکاف های موجود در سطح سنگ می باشد که با این کار دیگری هیچ گونه درز و شکافی باقی نمی ماند و سطح مورد نظر کاملا صاف و یکنواخت می باشد.

قیمت و تعرفه :
برای تعیین قیمت دقیق کفسابی ابتدا باید پروژه مورد نظر توسط کارشناس مربوطه مورد بازدید و بررسی قرار گیرد و اما عواملی که در نظر کارشناس مربوطه در مورد تعیین قیمت دخیل هستند عبارت است از :
-متراژ پروژه
-میزان سطح ناهمواری و ساب خوردگی و عدم ساب خوردگی کف
-نوع دستگاه مورد استفاده در پروژه و خود سطح کف
-هدف مشتری از اجرای ساب
-نوع بتونه مورد تایید کارفرما
اینها عواملی هستند در یک پروژه کفسابی مورد ارزیابی قرار میگیرند و بر اساس این قیمت نهایی برای اجرای ساب در نظر گرفته می شود.
تیم کاری نوید با در دست داشتن بهترین متد ها و بهره گیری از پرسنل مجرب و متخصص و استفاده از استانداردها و ابزار آلات مجهز و بروز همیشه در کنار شما مشتریان گرامی می باشد و آماده ارائه خدمات به صورت شبانه روز می باشد.
Call Now Buttonتماس با ما